a

Lorem Ipsn gravida nibh vel velit auctor aliquet.Aenean sollicitudin, lorem quis bibendum auci elit consequat ipsutis sem nibh id elit lorem quis bibendum elit.

+01145928421 appetito@mikado-themes.com
FOLLOW ME ON INSTAGRAM
Search
Bağlar
İSABEY BAĞLARI

BAĞLARIMIZ

İsabey bağları, (Sevilentepe I.parsel Syrah, Sevilentepe IX.parsel Cabernet Sauvignon, Sevilentepe II.parsel Merlot) İzmir ili merkeze 35 km uzaklıkta güney - güneybatı yönünde, İzmir ADB havalimanına 5 km uzaklıkta, 150 metre ile 400 metre arasında değişen rakımlarda 850 dekar toplam alandan oluşmaktadır.

YAPISAL ÖZELLİKLER

Menderes havzası topraklarının %80’i hafif ve orta alkali reaksiyondadır. Ege bölgesinde bağ yetiştiriciliği yapılan toprakların büyük çoğunluğu kumlu-tın, ve tın bünyeye sahiptir. Genelde topraklar kireçli, nötr, ve hafif alkali reaksiyonlu olup tuz problemi bulunmaktadır.

BÖLGESEL ÖZELLİKLER

Kökeni Fransa olan Cabernet Sauvignon üzümü Türkiye’de genellikle Çeşme ilçesi Ovacık Köyü’nde ve Urla’da yetiştiriliyor. İlk olarak 1993-1994 yıllarında dikildi. Bu üzüm için Türkiye’deki yabani fidanlar ve Fransa’dan getirilen aşı kalemleri kullanıldı. Bölgedeki bağların büyük çoğunluğu da, yamaçlı arazilerin kayalık alanlarının teras yapılıp toprakla doldurulmasıyla oluşturuldu. Üzümün yetiştirildiği toprağın killi, kumlu, az çakıllı olması, daha iyi ürün alınması için gerekli bir şart. Türkiye’ye getirilen Carignan, kökeni güney Fransa ve İspanya olan kırmızı üzüm türü. Ege’nin yumuşak ikliminde, İzmir yakınlarında, kumlu ve çakıllı topraklarda yetişiyor. Carignan üzümünden üretilen şaraplar meyveli, asitli, gövdeli. Kupajlara (birkaç çeşit üzümün birbiriyle karıştırılması) güzel bir tat katıyor.

Kökeni Fransa olan kırmızı üzüm, Türkiye’de Ege’de yetiştiriliyor. İlk olarak 1993-1994 yıllarında dikildi, Türkiye’deki yabani fidanlar ve Fransa’dan getirilen aşı kalemleri kullanıldı. Bölgedeki bağların büyük çoğunluğu güneye bakan yamaç arazilerde yer alıyor. Toprak, killi-kireçli ve taşlı. Meyve aromalı ve baharatlı olan Merlot şarabı kısa sürede olgunluk düzeyine erişiyor. Bu beyaz üzüm çeşidi de 1993-1994’te Fransa’dan getirilen aşı kalemleri kullanılarak Ege Bölgesi’ne dikildi. Bu üzümden elde edilen şaraplar, zarif, aromatik, içimi rahat ve meyvemsi. Dünyanın en ünlü beyaz üzümü olarak bilinen Chardonnay, şampanya üretiminde de kullanılıyor.

BİLGİLENDİRME

İsabey Bağları Pazartesi günleri kapalıdır. Haftanın diğer günleri aşağıdaki saatler arasında hizmetinizdeyiz.
Restaurant - Pazartesi hariç her gün 12:00 - 24:00 Lounge - Yeme içme hizmetleri kapalı, parekende şarap satışı Pazartesi hariç her gün 12:00 - 18:00  
Holler Box